Szybki wytrysk

Wczesny wytrysk (łac. eiaculatio praecox), zwany także przedwczesnym wytryskiem i przedwczesną albo wczesną ejakulacją, to jedna z najczęściej diagnozowanych dysfunkcji seksualnych. Mówi się, że dotyczy ona aż jednej trzeciej dorosłych facetów czynnych seksualnie. Polega na wytrysku, który jest zbyt wcześnie, niż chcieliby tego partnerzy seksualni dla osiągania odpowiedniej satysfakcji seksualnej. Wczesny wytrysk to taki, który następuje w czasie krótszym, niż 2 minuty licząc od rozpoczęcia kopulacji albo po nie więcej niż piętnastu ruchach frykcyjnych.
Ta dolegliwość jest typowa w przypadku tych mężczyzn, którzy dopiero rozpoczynają życie seksualne. Nie jest także powodem do denerwowania się, gdy pojawi się po zbyt długiej wstrzemięźliwości seksualnej. W takich razach wczesny wytrysk jest niemalże typowy i nie uznaje się go za dysfunkcję seksualną. Natomiast gdy wytrysk jest zbyt wczesny za każdym razem, jeśli facet podejmuje współżycie, wtedy jest to objaw chorobowy.
Przyczyny wczesnego wytrysku są różne. Przede wszystkim dotyczą one sfery emocjonalnej. Kłopoty z wytryskiem posiadają faceci narażeni na częste sytuacje stresogenne, cierpiący na depresję czy nerwicę. Opisywana dysfunkcja dotyczy poza tym mizoginistów i osób odczuwających chorobliwy lęk przed kobietami. Sporadycznie wynika ona z nieodpowiednich nawyków wypracowanych w przeszłości – np. z częstej masturbacji, pospiesznego seksu albo praktykowania stosunków przerywanych. Niekiedy za wczesny wytrysk odpowiadają dysfunkcje oraz zaburzenia neurologiczne, przede wszystkim takie, które dotyczą transmisji neuroprzekaźników w mózgu. Poza tym wczesny wytrysk może być powodowany przez inne choroby, np. przez cukrzycę.

strona dostepna nalevitra bez recepty