Kupuj mądrze produkty skórzane.

Dzięki metce informującej o składzie możemy łatwo dobrać do własnych preferencji zarówno ubrania, jak i buty lub nawet biżuterię. Niestety prawo nie nakłada wymogu przyklejania metki informacyjnej przy galanteryjnych wyrobach „skórzanych”. Dlatego też tak często po kilku miesiącach lub nawet tygodniach odkrywamy przykrą prawdę – kupiliśmy nieskórzany bubel! Jak zatem rozpoznać towar złej jakości?
Głównie pytajmy. Czy towar, np. pas skórzany posiada warstwy syntetyczne? Czy zastosowana skóra jest pokryta syntetykiem? Czy w składzie znajduje się tak zwana skóra mielona? Czy mamy do czynienia ze skórą ekologiczną?
Bez wątpienia próg szczerości kupców bywa rozmaity, a w razie dużych sieci z odzieżą większość pracowników zapewne nawet nie będzie potrafiła na nasze pytania odpowiedzieć. Na co więc zwrócić uwagę i co powinno zwiększyć naszą czujność?
Przede wszystkim koszt. Nie dajmy się zwieść – naturalna skóra posiada swoją wartość oraz zakup skórzanej teczki męskiej za 100 PLN jest po prostu niemożliwy.
Zwróćmy uwagę na powierzchnię skóry, jeśli jest zbyt gładka czy też zbyt regularna jeśli chodzi o przebarwienia, żyłki lub porowatość, najprawdopodobniej jest to syntetyk – wyjątek stanowią skóry tłoczone.
Gumowane lakierem, w całości ukryte ranty również mogą sugerować, że zatuszowano użycie składników syntetycznych.
Brak odsłoniętych kantów lub też widocznych spodów skóry, także sugeruje syntetyk. Skóra jest od spodu włosowata tak zwana mizdra.
Nie zapominajmy,iż skóra ekologiczna to nic innego jak syntetyk. Skóra mielona to zmielony śmieć garbarski, a zrobione z niej pasy szalenie szybko się rozlatują. Prawdziwa skóra powinna mieć typowy zapach – pozostałość po procesach garbowania. Podobnie do człowieczej, skóra bydlęca posiada nieregularności – mniej lub bardziej widoczne w zależności od zastosowanego lakieru. Dokonując nabycia za pośrednictwem Internet zwracajmy uwagę na opis asortymentu – nie dajmy się oszukać znaczkiem „skóra naturalna”, gdyż zgodnie z prawem można go naklejać nawet wówczas, gdy wyrób posiada jedynie jej niewielkie ilości.
Towar wykonany z naturalnej skóry musi przetrwać latami, toteż powinno się kupować go mądrze!
tekst dostepny na stronie producent wyrobów tekstylnych